DOSTAWA ZAMÓWIONYCH TOWARÓW

1. Zamówienia dostarczane są tylko na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej. Wszystkie Towary zamówione przez Klienta są sprawdzane przed wysyłką i wysyłane bez wad.

2. Czas Realizacji Zamówienia wynosi do 2 (dwóch) dni roboczych. Jest to czas, który upływa od przyjęcia Zamówienia do realizacji do momentu przekazania paczki ze Sklepu do przewoźnika realizującego dostawę.

3. Sklep prowadzi tylko sprzedaż wysyłkową i nie umożliwia odbioru osobistego zakupionego towaru. Zamówienie jest dostarczane do Klienta na adres wskazany przez Klienta.

4. Po nadaniu towaru Sklep informuje o tym fakcie Klienta wysyłając wiadomość elektroniczną na adres e-mail podany w formularzu Zamówienia.

5. Sklep nadaje przesyłki codziennie w dni robocze od poniedziałku do piątku. Przesyłki nadawane są za pośrednictwem PKN ORLEN S.A., DPD Polska Sp. z o.o. oraz Inpost Sp. z o.o. Rodzaje obsługiwanych przesyłek:

- przesyłki paczkowe ORLEN Paczka,

- przesyłki kurierskie DPD,

- przesyłki do Paczkomatów 24/7.

Przesyłka ORLEN Paczka jest doręczana do Klienta do 4 (czterech) dni roboczych od nadania (nie licząc dnia wysyłki). Przesyłka kurierska DPD jest doręczana do Klienta do 2 (dwóch) dni roboczych (nie licząc dnia wysyłki). Przesyłka Inpost Paczkomaty 24/7 jest doręczana do Paczkomatu do 2 (dwóch) dni roboczych (nie licząc dnia wysyłki).

6. Maksymalna masa brutto pojedynczej przesyłki wynosi:

- dla przesyłek ORLEN Paczka – 20kg (z opcją odbiór w punkcie partnerskim) oraz 25kg (z opcją odbioru w automacie paczkowym),

- dla przesyłek kurierskich DPD – 30kg,

- dla przesyłek Inpost Paczkomaty 24/7 – 10kg.

7. Wysyłane przesyłki są ubezpieczone:

- przesyłka ORLEN Paczka do wartości 500zł,

- przesyłka kurierska DPD do wartości 1000zł,

- przesyłka Inpost Paczkomaty 24/7 do wartości 200zł.

8. Sklep odpowiednio zabezpiecza wysyłany Towar na czas transportu. Klient, odbierając przesyłkę z zamówieniem, powinien sprawdzić stan przesyłki. W przypadku stwierdzenia zniszczenia lub naruszenia opakowania należy w obecności pracownika doręczającego przesyłkę, sprawdzić stan dostarczonych towarów. W przypadku stwierdzenia uszkodzenia towaru należy sporządzić protokół szkody. Protokół szkody jest podstawą do złożenia reklamacji w firmie spedycyjnej.

9. Informacje o kosztach dostawy, terminach i opcjach wysyłki są dostępne przy składaniu Zamówienia w karcie „Koszyk”, zakładce „Metody dostaw”. Koszty dostawy są automatycznie obliczane przez algorytm i przedstawiane Klientowi przed zatwierdzeniem Zamówienia. Koszty dostawy uwzględniają rodzaj wybranej przesyłki pocztowej/kurierskiej, rodzaj i wielkość opakowania, wartość Towarów, całkowitą masę przesyłki lub ilość sztuk w przesyłce oraz należny podatek VAT.

10. W przypadku jednorazowego zakupu towarów o łącznej wartości 200 złotych brutto i dokonaniu płatności z góry (wpłata na konto), przesyłka jest wysyłana na koszt Sklepu (przesyłka ORLEN Paczka).