Nawóz płynny żel do roślin doniczkowych 250ml - AGRECOL
search
 • Nawóz płynny żel do roślin doniczkowych 250ml - AGRECOL

Nawóz płynny żel do roślin doniczkowych 250ml - AGRECOL

7,50 zł
Brutto Wysyłka w 48h

Nawóz płynny w formie żelu do roślin doniczkowych. Objętość opakowania 250ml netto. N:P:K - 9:4:5 + mikroelementy. Produkt polskiej firmy AGRECOL Sp. z o.o.

Ilość
Na magazynie

Podstawowe parametry oferowanego przedmiotu:

 • - skład chemiczny: azot całkowity (N) 9.0%, w tym azot azotanowy (NO3) 3.1%, azot amonowy (NH4) 2.5%, azot amidowy 3.4%, pięciotlenek fosforu (P2O5) 4.0%, tlenek potasu (K2O) 5.0%. Mieszanina mikroskładników pokarmowych: bor (B) 0.02%, miedź (Cu) schelatowana przez EDTA 0.002%, żelazo (Fe) schelatowane przez EDTA 0.02%, mangan (Mn) schelatowany przez EDTA 0.015%, molibden (Mo) 0.002%, cynk (Zn) schelatowany przez EDTA 0.015%. Wszystkie składniki są rozpuszczalne w wodzie;
 • - N : P : K - 9 + 4 + 5 + mikroelementy;
 • - objętość netto: 250ml;
 • - wydajność: ~75 litrów;
 • - przeznaczenie: do zasilania roślin doniczkowych, rosnących w warunkach domowych;
 • - praktyczny dozownik do sporządzenia roztworu umieszczony w nakrętce;
 • - producent: AGRECOL Sp. z o.o.;
 • - kraj pochodzenia: POLSKA;
 • - stan produktu: NOWY, ORYGINALNIE ZAPAKOWANY.

Opis oferowanego przedmiotu:

Oferowanym przedmiotem jest AGRECOL - nawóz mineral żel do wszelkich roślin doniczkowych, rosnących w warunkach domowych. Objętość opakowania 250ml wystarczy na sporządzenie ~75 litrów roztworu. Szybko i długo działający nawóz płynny w postaci łatwo rozpuszczalnego w wodzie żelu. "Agrecol - mineral żel" - to specjalnie dobrana kombinacja składników pokarmowych w postaci makro- i mikroskładników w formie łatwo przyswajalnej przez rośliny.

Nawóz do roślin doniczkowych z serii Mineral żel to płynny nawóz mineralny w postaci żelu, do rozpuszczania w wodzie. Przeznaczony do całorocznego uzupełniania makro- i mikroskładników pokarmowych w uprawach roślin doniczkowych, rosnących w warunkach domowych. Zalecany do nawożenia zarówno roślin ozdobnych z liści, jak i kwitnących. Żelowa formuła nawozu bardzo łatwo rozpuszcza się w wodzie.

U roślin doniczkowych ograniczony niewielką powierzchnią system korzeniowy szybko pobiera i zużywa zasoby składników pokarmowych zgromadzonych w podłożu. To sprawia, że niezbędne jest regularne ich uzupełnianie. Nawóz do roślin doniczkowych z serii Mineral żel posiada zbilansowany skład, który uzupełnia wszelkie niedobory składników pokarmowych. Systematyczne stosowanie nawozu sprawia, że rośliny posiadają wysoką zdrowotność, bujnie rosną i intensywnie kwitną.

Nawóz do roślin doniczkowych z serii Mineral żel zawiera w składzie azot, który powoduje że rośliny rosną bujnie i budują intensywnie zieloną masę liści. Fosfor wspiera funkcję budulcową w roślinie. Dodatkowo fosfor odpowiada za rozbudowę systemu korzeniowego, co skutkuje wysoką zdrowotnością rośliny. Nawóz zawiera również potas, który pobudza rośliny do intensywnego kwitnienia. Warto podkreślić bardzo ważną funkcję mikroskładników zawartych w nawozie. Żelazo, mangan oraz molibden w równie ważnym stopniu co azot mają wpływ na soczyście zielone liście bez żółtych przebarwień. Rośliny doniczkowe odpowiednio odżywione borem, miedzią oraz cynkiem mają większą wartość dekoracyjną, ponieważ intensywniej kwitną, a ich kwiaty są mocno wybarwione.  Roztwór nawozowy można z powodzeniem stosować do nawożenia roślin uprawianych metodami tradycyjnymi, a także w uprawach hydroponicznych. Innowacyjna żelowa formuła nawozu gwarantuje wydłużone uwalnianie się składników pokarmowych. Dzięki temu nawóz ma rozłożone w czasie działanie, zatem możemy nawozić rośliny rzadziej.

Cechy produktu:

 • - do całorocznego nawożenia roślin doniczkowych,
 • - makro- i mikroskładniki zaspokajają potrzeby pokarmowe roślin o ozdobnych liściach i roślin kwitnących,
 • - zalecany również do upraw hydroponicznych.

Opakowanie zawiera przezroczystą nakrętkę do precyzyjnego i wygodnego odmierzania dawki nawozu. Nakrętka wskazuje trzy poziomy dawkowania, zależnego od ilości wody, jaką używamy do podlewania:

 • - I poziom – dawka 7 ml nawozu do rozpuszczenia w 2 litrach wody
 • - II poziom – dawka 14 ml nawozu do rozpuszczenia w 4 litrach wody
 • - III poziom – dawka 21 ml nawozu do rozpuszczenia w 6 litrach wody

*w uprawach hydroponicznych należy stosować połowę dawki nawozu (np. dawka 7 ml nawozu wystarczy do rozpuszczenia w 4 litrach wody).

Termin stosowania: od marca do października rośliny nawozić 1 raz w tygodniu. Natomiast w okresie spoczynku zimowego (od listopada do końca lutego) nawozić 1 raz w miesiącu. Młode rośliny nawozić, stosując połowę zalecanej dawki. Nie należy przekraczać zalecanych dawek, gdyż mogłoby to spowodować uszkodzenie lub zniszczenie roślin.

Elementy będące przedmiotem oferty:

 • - AGRECOL - nawóz mineral żel do ROŚLIN DONICZKOWYCH - 1opk. = 250ml
2 Przedmioty(-ów)
Nowy