Kokosowe krążki pęczniejące 7C do wysiewu 50x45mm - JIFFY
search
  • Kokosowe krążki pęczniejące 7C do wysiewu 50x45mm - JIFFY
  • Kokosowe krążki pęczniejące 7C do wysiewu 50x45mm - JIFFY
  • Kokosowe krążki pęczniejące 7C do wysiewu 50x45mm - JIFFY
  • Kokosowe krążki pęczniejące 7C do wysiewu 50x45mm - JIFFY
  • Kokosowe krążki pęczniejące 7C do wysiewu 50x45mm - JIFFY

Kokosowe krążki pęczniejące 7C do wysiewu 50x45mm - JIFFY

7,00 zł
Brutto Wysyłka w 48h

Kokosowe krążki pęczniejące JIFFY-7C do wysiewu i ukorzeniania. Wymiar 50x45mm. Zawartość opakowania- 10szt. Produkt międzynarodowej firmy Jiffy Group.

Ilość
Na magazynie

Podstawowe parametry oferowanego przedmiotu:

- przeznaczenie: do wysiewu nasion i ukorzeniania sadzonek z wrażliwym systemem korzeniowym,
- skład: 100% sprasowanego włókna kokosowego,
- wymiary krążka przed namoczeniem: 42 x 12mm (średnica x wysokość),
- wymiary krążka po namoczeniu: 50 x 45mm (średnica x wysokość),
- certyfikat czystości podłoża: RHP,
- kraj pochodzenia: Sri Lanka,
- producent: Jiffy International AS,
- stan produktu: NOWY.


Opis oferowanego przedmiotu:

Jiffy 7C to krążki pęczniejące, zwane również paluszkami, koreczkami lub peletami. Wykonane ze sprasowanego włókna kokosowego umieszczonego w specjalnej osłonce, po namoczeniu pęcznieją i stwarzają nasionom lub sadzonkom doskonałe warunki dla rozwoju korzeni. Przeznaczone dla roślin o wrażliwym systemie korzeniowym oraz dla upraw wymagających wysokiego poziomu napowietrzania i porowatości podłoża.
Pelet (krążek) Jiffy 7C to pojemnik i podłoże do ukorzeniania sadzonek w jednym. Siateczka otaczająca substrat jest pojemnikiem, a zarazem umożliwia korzeniom przerastanie. Dodatkowo zapobiega przelaniu substratu będąc w pełni przepuszczalną dla wody. Nie ma żadnych ścian ograniczających przepływ wody, stąd stosunki powietrzno-wodne są w podłożu zoptymalizowane. Poza tym otwarta dla powietrza osłonka pozwala na naturalne „przycinanie” korzeni wyrastających z substratu i pozwala im się intensywnie rozwijać wewnątrz koreczka. Takie rozwiązanie zdecydowanie zwiększa wydajność produkcji korzeni, a tym samym skraca czas ukorzeniania się roślin. Efekt ten zwiększa powierzchnię kontaktu korzeni z podłożem, co bezpośrednio wpływa na szybkość transportu wody i składników pokarmowych po przesadzeniu rośliny na miejsce stałe. Dodatkowa zaleta systemu Jiffy 7C to możliwość sadzenia po pojawieniu się pierwszych korzeni wystających z peletu, bez konieczności czekania na uformowanie pełnej bryłki korzeniowej.
Krążki Jiffy 7C nie zawierają torfu. Jest to beztorfowe podłoże służące do rozmnażania i ukorzeniania roślin. Krążki Jiffy 7C produkowane są w całości z włókna orzecha kokosowego, jako produktu ubocznego przemysłu kokosowego. Dlatego też paluszki Jiffy 7C są produktem ekologicznym, przyjaznym dla środowiska.


Elementy będące przedmiotem oferty:

- JIFFY 7C, 50x45mm - kokosowe krążki propagacyjne do wysiewu nasion i ukorzeniania sadzonek - 10szt. = 1kpl.

10 Przedmioty(-ów)

Zobacz także