Podłoże do cytrusów i roślin śródziemnomorskich - 10litrów - FLORAGARD
search
 • Podłoże do cytrusów i roślin śródziemnomorskich - 10litrów - FLORAGARD
 • Podłoże do cytrusów i roślin śródziemnomorskich - 10litrów - FLORAGARD

Podłoże do cytrusów i roślin śródziemnomorskich - 10litrów - FLORAGARD

18,15 zł
Brutto Wysyłka w 48h

Specjalistyczne gotowe podłoże do przesadzania, sadzenia i uprawy cytrusów i roślin śródziemnomorskich. Składniki: torf wysoki, keramzyt, włókna drzewne, ksylitol, nawóz. Objętość opakowania 10litrów. Produkt niemieckiej firmy Floragard Vertriebs-GmbH.

Ilość
Na magazynie

Podstawowe parametry oferowanego produktu:

 • składniki produkcyjne: torf wysoki mało, średnio i silnie rozłożony (H2-H8), pokruszony keramzyt, włókno drzewne, ksylitol, nawóz NPK (18-10-20);
 • zawartość składników pokarmowych: azot (N) - 250mg/l, pięciotlenek fosforu (P2O5) - 130mg/l, tlenek potasu (K2O) - 320mg/l, magnez (Mg) - 110mg/l;
 • wartość pH: 5,2;
 • zasolenie: 1,3 g/l;
 • przeznaczenie: do sadzenia i przesadzania roślin z regionu śródziemnomorskiego np. pomarańcza, cytryna, mandarynka, oliwka, oleander, figowiec, limonka, kumkwat oraz palma;
 • produkt o zredukowanej zawartości torfu;
 • objętość: 10dm3 (10litrów);
 • producent: FLORAGARD Vertriebs-GmbH;
 • kraj pochodzenia: NIEMCY;
 • stan produktu: NOWY, ORYGINALNIE ZAPAKOWANY.

Opis oferowanego produktu:

Oferowanym produktem jest specjalistyczne podłoże do cytrusów i roślin śródziemnomorskich firmy FLORAGARD. 

Super podłoże do roślin doniczkowych! O zredukowanej zawartości torfu ziemia dla roślin śródziemnomorskich z granulkami gliny i cennym nawozem wieloskładnikowym jest idealna dla roślin cytrusowych, oleandrów, palm, drzew oliwnych i innych o podobnych wymaganiach. Wyselekcjonowane surowce, wysokiej jakości kompost z odpadów zielonych oraz bardzo efektywnie działająca kombinacja nawozów wieloskładnikowych z mikroelementami tworzą nowoczesną recepturę uzyskaną podczas praktyki w profesjonalnym ogrodnictwie. Wysoka masa własna podłoża sprzyja również stabilności roślin w pojemnikach i donicach podczas wiatru i niesprzyjającej pogody. Gotowa do użycia, śródziemnomorska ziemia zapewnia zdrowy wzrost i wspaniałe kwiaty na balkonie i tarasie po posadzeniu lub przesadzaniu w nią roślin typowych dla klimatu śródziemnomorskiego.

Unikalne połączenie nawozu wieloskładnikowego Premium i nawozu z dodatkowymi pierwiastkami śladowymi daje natychmiastowy i długotrwały efekt. Dzięki szczególnie wysokiej zawartości nawozów w formie dostępnej dla roślin w podłożu, rośliny są bezpiecznie zaopatrywane we wszystkie podstawowe i śladowe składniki odżywcze przez okres do 6 tygodni i wykazują od początku silny i zdrowy wzrost.

Wartościowy kompost z odpadów zielonych, rewitalizując ziemię, zwiększa żywotność i odporność roślin. Cenne składniki odżywcze pozyskane wtórnie z obiegu materii proekologicznie wspierają wzrost roślin. Granulat gliny – keramzyt - optymalizuje przepływ wody i powietrza oraz napowietrzanie korzeni. Ksylitol (pozyskiwany z węgla brunatnego - nie z cukru brzozowego!) zapewnia dobrą długotrwałą stabilność struktury.

Cechy podłoża do cytrusów i roślin śródziemnomorskich firmy FLORAGARD:

 • specjalistyczna ziemia o zmniejszonej zawartości torfu do sadzenia dużych śródziemnomorskich roślin doniczkowych,
 • z nawozem Premium dla zdrowego wzrostu i obfitego tworzenia kwiatów, które wydzielają cudowny zapach,
 • z dodatkowym żelazem dla optymalnego zielonego wybarwienia liści,
 • wysoka zawartość substancji mineralnych zapewnia stabilność roślin rosnących w donicach, nawet przy wietrznej pogodzie,
 • idealnie nadaje się do roślin śródziemnomorskich, takich jak oleandry, drzewa oliwne lub egzotyczne rośliny cytrusowe.

Odpowiedzialność i renaturyzacja - przywrócenie środowisku stanu naturalnego.

Nienaruszone / pierwotne torfowiska objęte są ścisłą ochroną przyrody i od wczesnych lat 80-tych nie były osuszane ani wykorzystywane do wydobywania torfu w Niemczech. Również, nie robiąc wyjątków, chodzi tu o obszary, które zostały osuszone kilkadziesiąt lat temu, a następnie wykorzystane do celów rolniczych w postaci pastwisk lub gruntów ornych. Nawet w przypadku tych odwodnionych obszarów zezwolenia na wydobycie są wydawane tylko po dokładnym zbadaniu przez władze. Po zakończeniu wydobycia torfu, obszary składowania torfu nie są pozostawiane odłogiem, lecz są ponownie nawadniane. Celem tego ponownego nawadniania jest renaturyzacja obszarów, tak aby mogły odzyskać pierwotną roślinność i ponownie przekształcić się w torfowiska. Tereny ponownie nawodnione są stale monitorowane i utrzymywane, dzięki czemu flora i fauna typowa dla torfowisk może się z powodzeniem zadomowić. Mech torfowiec, wełnianka i inne rośliny charakterystyczne dla torfowisk wysokich oraz zwierzęta wymagające ochrony szybko znajdują nowy dom, którego wcześniej siłą rzeczy nie miały na terenach użytkowanych rolniczo.

Niech Twój balkon i taras rozkwitną w najpiękniejszych kolorach!

Elementy będące przedmiotem oferty:

 • FLORAGARD - specjalistyczne podłoże do cytrusów i roślin śródziemnomorskich - 1opk. = 10dm3 (10litrów)
FG_CYT_10L
5 Przedmioty(-ów)
Nowy

Zobacz także