Storczyk gruntowy, ogrodowy Bletilla striata Violet Rose - pseudobulwa
search
  • Storczyk gruntowy, ogrodowy Bletilla striata Violet Rose - pseudobulwa
  • Storczyk gruntowy, ogrodowy Bletilla striata Violet Rose - pseudobulwa
  • Storczyk gruntowy, ogrodowy Bletilla striata Violet Rose - pseudobulwa

Storczyk gruntowy, ogrodowy Bletilla striata Violet Rose - pseudobulwa

14,99 zł
Brutto Wysyłka w 48h

Storczyk gruntowy, ogrodowy - BLETILLA STRIATA odm. Violet Rose. Przedmiotem oferty jest pseudobulwa. Cena za 1 pseudobulwę.

Ilość
Na magazynie

Opis rośliny i warunki uprawy.

Gruntowy storczyk Bletilla striata 'Violet Rose' to przepięknie kwitnąca roślina. Nadaje się do uprawy w ogrodach całej Polski pod warunkiem ochrony przed mrozem. Musi być jesienią przed pierwszym przymrozkiem przeniesiona do pomieszczenia. W zachodniej części Polski Bletilla striata w łagodne zimy nie przemarza w ogrodach odpowiednio okryta. Uprawia się ją też jako roślinę domową na parapecie okiennym.

Wielkość sprzedawanych pseudobulw jest wystarczająca, aby storczyk zakwitł w następnym roku, jednak jest to żywa roślina i to od niej oraz od warunków, jakie jej zapewnimy zależy, czy zakwitnie. Pseudobulwę można posadzić do doniczki/koszyczka i najlepiej przechowywać w temperaturze rzędu 10-15°C. Początkowo podlewamy niewiele, gdy roślina wypuści liście–obficie, jednak roślina musi przesychać między podlewaniami! Storczyka w doniczce/koszyczku wysadzamy do gruntu po ostatnich wiosennych przymrozkach.

Kwiaty powinny pojawić się w czerwcu–sierpniu, zależy to od indukcji kwitnienia temperaturą (~8°C przez 3-4 tygodnie zimą). Ale mogą również zakwitnąć wcześniej. Bletilla striata kwitnie do 4 tygodni, zależnie od temperatury. 6-10 kwiatów długości 3cm, koloru różowo-fioletowego wyrasta na pędzie kwiatostanowym. Kwiaty przyjemnie, delikatnie pachną. W kształcie przypominają miniatury kwiatów katlei. Utrzymują się dłużej, gdy uprawiamy roślinę na zewnątrz, niż w uprawie w mieszkaniu. W listopadzie i grudniu, gdy roślina zgubi już liście, należy zaprzestać podlewania.

Ważne informacje:

  • - roślina dobrze rośnie w półcieniu, pod drzewami, na parapecie okna w 2 lub 3 rzędzie,
  • - w czasie zimowego spoczynku powinna mieć ciemno,
  • - nie lubi bezpośredniego nasłonecznienia w czasie wegetacji,
  • - po zamarznięciu gleby roślina zamiera!!! dlatego należy ją wcześniej przenieść do pomieszczenia,
  • - Bletilla striata w okresie aktywnego wzrostu powinna być zasilana nawozem do storczyków

Elementy będące przedmiotem oferty:

- pseudobulwa storczyka Bletilla striata odmiany 'Violet Rose' - 1 szt.

2 Przedmioty(-ów)